Vakkorama Paper | SXSW 2020 Yoklaması: Austın hayalet şehir mi olacak?
5510
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5510,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

SXSW 2020 Yoklaması: Austin hayalet şehir mi olacak?

 

Tüm devler oyundan çekilmişken, sürpriz bir proje için SXSW’de olması planlanan Kardashian’lar dahil herkes yine de orada olacak mı?

 

Her zaman olduğu gibi önemli prömiyerlerin, buluşmaların gerçekleşeceği festivalin açılışı için sinema, medya ve müzik dünyası gün sayarken, Corona gündeminin yayılmasıyla 13-22 Mart’ta gerçekleşecek SXSW’in katılımcı listelerinde ve programında iptaller başladı.

 

Twitter ve Facebook’un ardından Apple, Netflix, Amazon da etkinlikten çekildi. Apple’ın çekilmesiyle örneğin, Spike Jonze’s belgeseli ‘Beastie Boys Story; Central Park’ın gösterimi de SXSW’in programından çıkmış oldu. Netflix’in beş gösterimi ve daha sayısız konuşma ve buluşma… Sadece teknoloji devleri değil, son olarak Ozzy Osbourne, bu yaz vizyona girecek iki saatlik belgeseli ‘The Nine Lives of Ozzy Osbourne’ için SXSW’de olacaktı, rahatsızlığı nedeniyle katılmayacağını açıkladı.

 

Bu yıl Corona’ya rağmen şimdilik 13-22 Mart’ta gerçekleşeceği öngörülen SXSW tarihinde belki de ilk kez Austin bir hayalet şehir kadar tenha olacak…

 

Son olarak festivalin olup olmaması tartışmasında iptalini isteyenler cephesinin, Change.org’da şimdiden 52bin kişinin imza verdiği bir çağrı başlattığını olduğunu not düşmüş olalım.

 

Çıkan ve yeni eklenen isimler ve daha fazlası, Austin, Teksas’tan haber almak için burada.
Instagramdan takip için: @SXSW

 

Category
KÜLTÜR-SANAT