Vakkorama Paper | Trekkıng Rotaları: 5 Rota
6119
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-6119,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
SPOR

Trekking Rotaları: 5 Rota


Ormanda bol oksijenli hafta sonu kaçamağına hazırlanın. Mevsim geçişinde renklerin ve açık havanın tadını çıkarabileceğiniz yürüyüş ve trekking için 5 rota! Hafta sonları kahvaltı ve yürüyüş için tercih edilen İstanbul’a yakın Polonezköy, Yalova ve Sapanca’nın yanı sıra aşağıdaki rotalar da ilginizi çekebilir.

 

 

Saklıgöl, Şile: Şehirden çok uzaklaşmadan, harika doğasıyla keyifli bir varış noktası Saklıgöl. Göl kıyısında yürüyüşe devam edebildiğiniz köprüleri ile günübirlik yürüyüş için sakin ve bir parkur vaat ediyor.

 

İğneada Longoz Ormanları, İğneada: İstanbul’dan dört saate yakın bir araba yolculuğuyla -yolda manyetik alanı geçerek- varacağınız Longoz Ormanları, beline kadar suya giren ağaçları ve nefis manzaralarıyla meşhur. Yürüyüşünüze kumsalda devam etmek için deniz kenarına çekin.

 

 Ganos Dağları, Tekirdağ: Tekirdağ yakınlarında Ganos Dağları ve Uçmakdere paraşüt dışında trekking severlerin de buluşma noktası. Efsane bir manzara var burada sizi bekleyen. Uçmak ya da yürüyüş için…

 

 Çubuk Gölü, Göynük: Bolu sınırlarında yer alan Abant gibi bir diğer göl olan Çubuk Gölü ve etrafı, İsviçre manzarlarını aratmayan bir bölge. İstanbul’dan arabayla 3 saatte varabileceğiniz, İnişli çıkışlı yürüyüş rotalarında, çam ağaçlarıyla çevrili bölgede keyifli bir pazar geçirebilirsiniz. Seben Gölü ve etrafı da bölgenin tercih edilen, basit yürüyüş parkurlarından. Çevresinde mağara ve kaya evler bulunuyor.

 

 Ballıkayalar Tabiat Parkı, Gebze
Ballıkayalar Kanyonu yağışlar başlamadan keyfini sürmek isteyeceğiniz bir bölge. Tırmanış için de tercih sebebi. Kanyon geçişi profesyoneller için, zorlu bir parkur.