Vakkorama Paper | TV+’dan yeni oyun servisi Arcade’e Apple’dan son haberler
4407
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4407,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

TV+’dan yeni oyun servisi Arcade’e Apple’dan son haberler

 

Uzun zamandır beklenen ve 25 Mart’ta gerçekleşen toplantıda Apple, (“heyecanlandırmadı” olarak yorumlansa da) yeni abonelik platformlarını ve servislerini tanıttı. Google ve Netflix gibi teknoloji devleriyle rekabete gireceği yeni oyun ve medya platformlarının açıklandığı ve gizlilik politikasının vurgulandığı toplantıdan notlar ve gelişmeler kısaca şöyle:

 

Apple TV uygulama oldu. Netflix’e rakip gelen Apple TV+, Mayıs itibariyle -Türkiye’de sonbahar itibariyle- kullanıma açılıyor. Netflix’e karşı orijinal yapımlar, diziler ve filmlerin yanı sıra Showtime, HBO ve Starz gibi yayıncılarla yaptığı ortaklıkla elini güçlendiren Apple, Apple TV+ hizmetini Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Steve Carrell gibi isimlerin katılımıyla tanıttı. Netflix’te olduğu gibi Apple TV+ uygulaması online/offline izleme seçeneğine sahip ve reklamsız izlenebiliyor.

 

Dergi ve gazete severler için yeni abonelik servisi News+ aylık 9,99 dolar abone ücreti karşılığında dünyadan 300’den fazla yayına erişim hakkı tanıyor. Rafta New Yorker, Vogue, Vanity Fair ve Wired gibi Conde Nast grubu altındaki lisanslı yayınlar, Wall Street Journal, Los Angeles Times gibi günlük uluslararası gazeteler yer alacak.

 

Apple, yeni oyun servisi Apple Arcade için reklam ve oyun için satın alma gibi istenmeyen özellikler kaldırıldı. Platform, sonbahar aylarında kullanıma açılacak.

 

Tanıtılan yeni ürün ve serviler arasındaki en beklenmedik gelişme yeni Apple Card. Apple’ın Goldman Sachs iş birliğiyle geliştirdiği bir kredi kartı. Sanal kart tanımlayabildiğiniz, cüzdanınızda da taşıyabileceğiniz Apple Card’da işlem, kart, kullanım gibi ücretler alınmayacak. Mobil ödeme sistemi Apple Pay’e entegre edilen kart ile Apple harcamaları puan/para kazandıracak.

 

Category
TEKNOLOJİ