Vakkorama Paper | Vizyon/Sahne: Kasım’da neler izleyeceğiz?
6232
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-6232,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Vizyon/Sahne: Kasım’da neler izleyeceğiz?

 

Yayına girmesi dört gözle beklenenler, kapalı gişe oynayan oyunlar ve daha fazlasıyla kültür-sanat ajandasından dikkat çeken yapımları derledik.

 

Sinefiller onu konuşuyor: 2019 Fransa yapımı ‘Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi’, Céline Sciamma’nın yönetmen koltuğunda oturduğu film için görsel gücüyle sinema tarihinde yeri olan, izleyenin tepkisiz kalamayacağı bir başyapıt yorumu yapılıyor. Bu ve daha fazlası, festivallerden ödüllü filmler, keşif seçkileri ve daha fazlası Mubi’nin aylık güncellenen film seçkilerinde ve koleksiyonlarında!

 

Yeni dizisini merakla beklediğimiz Luca Guadagnino’nun ödüllü filmi Call Me by Your Name, bir kez daha izlemek isteyenler, kaçıranlar için Kasım’da Netflix’te. Yakışıklı yetenek Shawn Mendes’e dünya turnesi boyunca eşlik etmiş gibi hissettiren belgesel yapımı In Wonder 23 Kasımda ekranlarda.

 

D.I.Y’cılar için iç mimar Benjamin Bradley, Noel hazırlıkları için evde harika etüd ve Christmas Makeover önerileri veriyor. Seriyi 18 Kasım itibariyle takip edebilirsiniz. We are The Champions sıradışı spor etkinlikleriyle tanıştıran ve bu sporun fanatikleriyle buluşturan yeni bir dizi olarak 17 Kasım’da vizyona giriyor.

 

Türkiye’den beklenen yapımlar Netflix’te: Taylan Biraderler’in son filmi Azizler Netflix’te 8 Ocak’ta vizyona girecek. Azizler’in senartisti’nin, Bir Netflix Originals Türkiye yapımı olan diğer projesi, bir Berkun Oya’nın dizisi Bir Başkadır, 12 Kasım’da Netflix’te yayında. Oyuncu kadrosunda Krek yapımlarını yakından takip edenlerin yabancısı olmadığı, Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Defne Kayalar, Tülin Özen, Derya Karadaş, Bige Önal, Settar Tanrıöğen, Alican Yücesoy, Nesrin Cavadzade, Öner Erkan, Gökhan Yıkılkan var.

 

Ve Sahne!

 

29 tiyatro, dans ve prerformans topluluğu 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde izleyicisiyle buluşyuro. 14 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında DasDas, Fişekhane, Moda Sahnesi, Zorlu PSM, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi, Babylon, Yapı Kredi bomontiada, Caddebostan Kültür Merkezi, Surp Vortvots Vorodman Kilisesi gibi mekânlarda ve online devam edecek festival programından, Dare To Say, Olağan-İçi Bir Gezi, kOmİk ve diğer kaçırılmaması gereken performanslar için tıkla, keşfet.

 

 

 

Yakın plan: Kapalı Gişe DasDas Sahne

 

Akustik performanslarıyla Büyük Ev Ablukada 11 Kasım’da Dasdas Sahne’de.

 

Binnur Kaya, Güven Kıraç, Levent Ülgen ve Tilbe Saran’ı bir araya getiren Vahşet Tanrısı 12 Kasım ve 19 Kasım’da; Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Tülin Özen ve Pervin Bağdat’ın oyuncu kadrosunda buluştuğu Westend / Batının Sonu, 13 Kasım’da tiyatroseverler için DasDas Sahne’de.

 

Craft Tiyatro prodüksiyonu olan Bergüzar Korel’in tek kişilik performansı ile adından söz ettiren Kızlar ve Oğlanlar  18 Kasım’da, Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın oyuncu kadrosunda bulunduğu DasDas’ın sevilen oyunu Joseph K. ise 20 Kasım’da sahnede. Şener Şen’li kapalı gişe oyun Zengin Mutfağı  25-26-27 Kasım’da.

 

Category
KÜLTÜR-SANAT