Vakkorama Paper | What’s Next?: Londra Moda Haftası [Dijital Sürüm]
5678
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5678,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

What’s Next?: Londra Moda Haftası [Dijital Sürüm]


Bu günler uzun zamandır beklenen değişim rüzgarlarıyla, tarihe ilklerin devri olarak geçecek.

Modanın kanaat önderlerinden British Fashion Council, dijital platforma aktarma kararı aldığı Londra Moda Haftası programıyla değişimin takipçisi ve savunucusu olacağının sinyallerini verdi.

 

British Fashion Council’ın başındaki Caroline Rush yaptığı açıklamada 12 Haziran’da başlayacak sunumun sadece dijital bir salvo olmadığının altını çizdi: “Kültürel bir moda haftası platform oluşturarak dijital inovasyonu günümüz ihtiyaçlarına en iyi yanıt verecek şekilde uyarlıyor ve geleceğimiz için küresel bir vitrin geliştirecek fikirler tasarlıyoruz.”

 

LFW bu kapsamda sadece canlı yayınlarla dijitalden takip edilecek bir etkinlik olmakla yetinmiyor, sektöre podcast, röportajlar, sanal showroom’larla kapsamlı bir sanal donanım ve yeni bir yüz kazandırılıyor.

 

Bu yeni dijital imajın önemli başlıklarından biri de alınan gender-fluid tavır. Moda algısını cinsel yönelim ve biyolojik cinsiyetten bağımsız bir yere taşımak. Kadın erkek ayrımını ortadan kaldırarak, ayrı dönemlerde gerçekleşen etkinlikleri tek bir çatıda buluşturmak. Merakla bekliyoruz.

 

Front rowların, sınırların ortadan kalktığı modanın bu yeni sanal serüvenine tanıklık etmeye tüm dünya davetli. LFW cephesinden son gelişmeleri kaçırmamak için buradan takibe alın.

 

Category
MODA