Vakkorama Paper | Yaza geçiş: Make-up’ın 5 yıldızı
4655
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4655,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
LIFESTYLE

Yaza geçiş: Make-up’ın 5 yıldızı


Hafif bir canlılık, çarpıcı bir detay… Minimal dokunuşlarla yaz makyajına ve bronzluğa geçiş.

 

1- Hafif bir yaz sabahı makyajı için canlı yanaklar: Sabah cildinizi temizleyip arındırdıktan sonra nemlendiricinizi sürün, isterseniz çok hafif bir aydınlatıcı uygulayın. Üzerine sadece şeftali ya da tatlı pembe tonlarda bir allık, voila! Evden çıkmaya hazırsınız.

 

2- Kırmızı ya da parıltı: Kırmızı ruj makyaj çantasının her zamanki gibi yine kurtarıcısı. Başka hiçbir uygulama yapmadan kırmızının dudaklarınızdaki doğal çarpıcılığıyla yetinin.

 

Dans pistinde geçireceğiniz bir akşam için eğlenceli bir gece makyaj arıyorsanız gözlerinize renkli metalik dokular, simler, hatta micro parıltılı taşlarla ışıltı katabilir ya da yoğun simli bir ruj deneyebilirsiniz.

 

3- Konuşan gözler: Nötr kahve tonlarıyla gözlerinize vurgu yapabilir, dumanlı bakışlar elde edebilirsiniz. Nude makyaj seviyorsanız, makyaj çantanızdaki renk skalasında cilt renginize uygun kahvelere yer açın.

 

Far sevenlerdenseniz sarı ve pembenin canlı pastel tonlarıyla yazınıza eğlence katmanın tam zamanı!

 

4- Kuyruklu düşler: İlkbahar/Yaz podyumlarındaki deneysel kuyruklu eyeliner’lardan ilham alın. Festival, bekarlığa veda partileri ya da bir kulüp gecesi için sanatınızı konuşturun.

 

5- Yaza geçiş: Gündüzden geceye: Bakımlı cilt 

Makyajsız görünümlü makyaj için bile bakımlı bir cilde ihtiyacınız var. Yaz moduna geçiş yapın ve cildinizi besleyerek korumaya alın. Sıcaklara karşı su mataranızla birlikte cildinizin ihtiyaç duyacağı nemlendirici ya da doğal tonik etkili gül suyu gibi kurtarıcıları yanınızda taşıyın. Gece bakımlarını ihmal etmeyin, uyku da bir o kadar cilt dengeniz üzerinde etkili.

 

 

Fotoğraf: Sonny Vandevelde (indigital.tv)