Vakkorama Paper | Yeni kumsal manzaralarına hoşgeldiniz
5831
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5831,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
LIFESTYLE, SEYAHAT & ŞEHİR

Yeni kumsal manzaralarına hoşgeldiniz

 

Artık plaja giderken yanınıza almayı unutmamanız gereken “aksesuarlardan” biri ‘Beachbelt”.

 

Tüm dünyayı saran salgın nedeniyle uygulanan 1.5 metrelik sosyal mesafe kuralı plajlarda da geçerli.

 

Kumsalda sosyal mesafeyi nasıl koruruz ve görünmez mesafe kuralını nasıl belirginleştiririz? sorusuna geometri ve renkler üzerinden bir karşılık olan “Beachbelt”, plajlarda şezlong aralarına konulan mesafe kuralını aşmamak adına var olan sorunlara/durumlara alternatif stratejiler geliştiren mimarlık kolektifi JAJAxd’ının hayata geçirdiği bir tasarım fikri.

 

Plajda etrafınızdaki diğer şemsiyelerle olan mesafenizi korumanıza ve sizin de dalgınlıkla mesafe ihlali yapmamanıza yardımcı olan kit sayesinde herkes kendi bölgesini çektiği bant sayesinde koruyabiliyor. Kitin içinden çıkan küçük tahta kazıkları 30 cm dışarıda kalacak şekilde kuma gömerek etrafına 5 cm kalınlığında, 11.5 ve 16 metre uzunluğundaki renkli bandı çevreleyerek etrafınıza istediğiniz üçgen, kare, yuvarlak gibi istediğiniz şekli verebiliyorsunuz. Kendi alanınızı oluşturduktan sonra içinde rahatça hareket edebilir, sosyal mesafeyi aştım mı, çevremle doğru mesafede miyim endişelerinizi hafifletebilirsiniz.