Vakkorama Paper | Yeni nesil tatil: Yüzen Otel Odanız
5908
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5908,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Yeni nesil tatil: Yüzen Otel Odanız

 

Sosyal mesafeye uygun tatillerin yeni yükseleni, tekne seyahatlerine lüks bir alternatif olan yüzen otel konseptleri.

 

Fransız tasarımcı Jean-Michel Ducancelle’in imzasını taşıyan Anthenea, güneş enerjisiyle çalışan yüzen bir eko-otel modeli. Dilediğiniz sularda maceraperest, mobil ve özgür bir kaçamak vaat ediyor.

 

Esin kaynağı, 1977 yapımı James Bond filmi olan suit, çevredostu lüks bir turizm anlayışına sahip. Tamamen sürdürülebilir malzemelerle, su seviyesindeki yükselme gibi iklim değişikliği kaynaklı olası değişikliklere dayanıklı olarak tasarlandı.

 

Güneş enerjisiyle çalışan, arıtmasıyla temiz su salınımı sağlayan ve formuyla bir uzay mekiğini andıran Anthenea’nın kapsül tasarımı aynı zamanda cam pencereleriyle kesintisiz bir manzara vaat ediyor. Üst kısmında günbatımı ya da gündoğumu manzaralarının keyfini sürebileceğiniz bir lounge alanına sahip dünyanın ilk yüzen eko-lüks süit’inin panaromasına sualtı manzaralar da dahil. Dilediğinizde okyanus ya da deniz içinde bulunduğunuz suyla doldurabildiğiniz bir spa banyosu da bulunuyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

 

 

Category
LIFESTYLE, SEYAHAT & ŞEHİR