Vakkorama Paper | YouTuber olmak: Moda dünyasından denemeler
4834
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4834,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

YouTube evreni kendi influencer’larını yani vlogger’ları front row’lara, vip listelere hatta kimi defilelerde podyuma taşıyadursun, moda dünyasından da büyük isimler YouTuber’lığa geçiş yapmayı deniyor. Marc Jacobs kanalına araba kullanmayı öğrendiği bir video yüklüyor, Naomi Campbell market alışverişinden sesleniyor. Kanallarında kendi dünyalarını açan isimler arasında Naomi Campbell ve Marc Jacobs’ın yanı sıra Alexa Chung, güzellik ve stil sırlarını paylaşan Victoria Beckham ve Rosie Huntington-Whiteley var.

 

Aralarında en sevdiğimiz şüphesiz Alexa’nın cool ve kendine has espirili tavrını sürdürdüğü kanalı. ASMR videosu çekiyor, Münich şehir turunu görüntülüyor, jet lag smoothie tarifini paylaşıyor, sergi geziyor, en çok da makyaj videoları seviliyor. Havadisi 1 Mayıs’ta “gördüğünüz gibi inanılmaz heyecanlıyım, artık bir YouTube kanalım var” notuyla Instagram’dan yayınladığı esprili bir video ile vermişti.

 

Yakın zamanda YouTube moda ve güzellik işbirlikleri bölümünün başına geçen Derek Blasberg markalar için stratejiler geliştiriyor; modanın tanınmış isimlerini 18 yaşındaki rakiplerinin dünyasına yaklaştırmaya çalışıyor; Bir yandan ise MET Gala’da vlogger’lar için bir masa ayırtıyor, Emma Chamberlain Dolan Twins gibi 10 milyonun üzerinde takipçisi olan influencer’larını Moda Haftaları’na taşıyor.

 

 

Category
MODA